Jaro se blíží

/ 25 února, 2020/ Nezařazené

Období zimy se pomalu chýlí ke svému konci, a přestože se letošní zima nijak krutě neprojevovala, její relativní kontinuitu narušovaly často velmi dramatické klimatické jevy, ať už lokální, či rozsáhlejší.

Období vegetačního klidu se nikdy příliš navenek neprojevuje, ale to neznamená, že se nic neděje. Pro vždy bude platit, že to, co zasejeme, to také sklidíme. A pro vždy bude platit, že dobře i špatně založená případná úroda se v podobě sladkých, trpkých, ale třeba i červy prolezlých plodů, krásných, barevných, radost přinášejících květů, anebo poupat bezmocně opadajících bez nároku na krásné, dech beroucí finále, a nebo na beze zbytku zúžitkovatelný účel, stane odměnou každé rostlince i každému stromu.

Svoji roli při vzniku nového, trvalého tu hrají poctivá, každodenní a trpělivá péče, starostlivost, doprovázená radostí z práce, která je hnojivem pro každý život a nepostradatelná pozitivní energie, protože v negativním světě není místo pro růst.

Mnohé v tomto světě zimu nepřežije a zaniká hned v počátku, mnohé nedostane dostatek živin, anebo jen základní, alibistické, že se starostlivost naplnila, mnohé nedostane ani šanci, ani energii. Mnohé živoří a nějak se uchytí svépomocí a vlastní vůlí svého genetického fondu a Bohem vloženou dokonalou podstatou sebe sama, a nebo za vnější podpory v rámci ekosystému. Své rozhodně vykoná Vesmír se svými životodárnými živly, které jsou vždy a za všech okolností v harmonii s řádem Universa a život dávající a podporující Slunce, které nehodnotí, co za co…

A stejně tak je to i s lidskými Bytostmi, kde jedna vedle druhé dělají, co dovedou. A také sklidí, co zasely. Někdo uměle vytvořené, rychle hynoucí exotické super květy a gigantické plody bez chuti a hodnoty, někdo ručně a láskyplně opečovávané domácí a živinami prospěšné „dary“, poskytující přínos, daleko přesahující sebe sama.

Mějte krásné jaro moji milí a sledujte pozorně svoji vlastní úrodu. Je to jen Vaše dílo!

Jana Paseková

Share this Post

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*