Všechno dobré pro ženy… (Tutto bene per le donne)

/ 12 července, 2020/ Nezařazené

Počátkem září odjedu na venkov, do jedné rajské zahrady ve Střední Itálii, kterou navštěvuji od května roku 2012. Nemohu se dočkat až po 1200 kilometrech odbočím z autostrády směrem k Marottě, abych se zatajeným dechem, nedočkavostí a radostí dítěte a lásky-plným Srdcem k mému druhému domovu a všemu, co zcela zásadně mění má stará přesvědčení a dává smysl snad zbytku mého života, dojela po dvaceti minutách na místo, které je profesně i osobně mým velkým Požehnáním.

Začalo to objevením prázdninového domu s překrásným jménem Virginia a jeho obrovským dřevěným stolem uprostřed kuchyně, symbolem rodiny a společného Sdílení.

Vlastně to není pravda! Začalo to o pár let dříve jednou darovanou knihou, skvělou terapií manuální lymfodrenáže, v souvislosti se kterou neskromně tvrdím, že ji ovládám jako jen málo kdo, mým plánem do budoucna, a také odvahou a Vírou, které mi v životě nechybí.

A tak devět let hledám a nacházím, objevuji a ztrácím, narážím a prosperuji spolu se ženami, které se dříve či později mají setkat se mnou, s mýma rukama, mými myšlenkami, mými otázkami, dary, emocemi, vášněmi, zkušenostmi a podporou, a to většinou na dobu určitou, protože nic netrvá věčně, a ve všem je akce (počátek), reakce (průběh) a zkušenost (konec i počátek).

Píši tu o mém projektu společně tráveného času se ženami na pobytech, kde se výše uvedené týká stejně tak zúčastněných žen jako i mě, a které jsou součástí mého osudu bez ohledu na jejich úspěšnost, ať ve smyslu profesním – terapeutickém, osobním – lidském, i finančním – hmotném. Hodnota, kterou poměřuji význam a smysl našeho společného Sdílení se ženami v procesu jejich i mojí vnitřní proměny, je velmi jednoduchá a přízemní, avšak, jak pevně věřím, zásadní v momentálním, a tím i budoucím životě každé z nás.

Čas a prostor trávený v prakticky nepřipravených pobytech daleko od rodin, od lidí, od práce, povinností, stresu, vzorců chování, manipulací a jisté nesvobody jsou příležitostí, jak pocítit a uchopit vlastní JÁ ve všech rovinách našeho Bytí. Není přitom důležité do jaké míry, a nebo na jak dlouhý čas, protože jakmile třeba jen trošku a třeba jen na chvíli pocítíme zázrak volnosti, už jej nikdy nevymažeme ze své mysli. Potom to, co je naší Duši a našemu Srdci vlastní, může spatřit celý Vesmír v realizaci našeho otevřeného a naplněného života.

Postupem času uplynulých devíti let vystřídal terapii manuální lymfodrenáže program plný společných prožitků, společného tvoření, zdravého pohybu, otevřené a jasné komunikace, menších i větších výletů, společného jídla a zábavy, ale i tolik důležitý prostor pro osobní volno a vlastní plány.

Bez nároku na separaci, za to však s příležitostí být součástí malé skupiny žen jsou moje pobyty často velmi silným výchozím bodem od planých řečí a stížností ke každodennímu vědomému naplnění vlastních přání a tužeb, startem k praktické a odvážné seberealizaci, smyslu-plně a emočně prožitou dovolenou v přírodě, a nebo také ničím.

O případném významu mého projektu v existenci každé ze zúčastněných žen však naštěstí nerozhoduji já, ale díky Bohu každá sama za sebe. Mnohdy po dlouhém čase, či dokonce poprvé ve svém vlastním životě.

Zvu Vás tedy milé a vážené ženy na prožitkový, přitom poklidný týden, který tvoříme společně v jeho samotném průběhu, a který svojí jednoduchostí a zároveň poctivostí prvotního záměru přinese každé z Vás přesně to, pro co si přijdete! Nic více, nim méně.

V lásce a úctě ke všem ženám Jana Paseková

Informace o pobytech pro ženy v Itálii (skupina 10 žen)

od 12.09.2020 – 19.09.2020, 19.09.2020 – 26.09.2020

(Možnost závazného přihlášení do 31.07.2020)

www.masazejanapasekova.cz,

– fb: Terapie Jana Paseková, ve zprávě

– email: vasejohanka@seznam.cz

– telefon: +420 777 839 215

Share this Post

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*