A jízda pokračuje…

/ 30 prosince, 2020/ Nezařazené

Všichni máme díky kalendáři uměle vytvořenou příležitost bilancovat a otočit se čas od času zpět. Dobrým důvodem může být závěr starého a příchod nového kalendářního roku. Pravdou ale je, že v našich životech se nic takového neděje a ani nemůže. Stovky počátků, dějů a také jejich závěrů se nám totiž dějí stejně tak, jako naše zrození, průběh života a jeho finále, to celé bez ohledu na čas. Stále si ale velká většina z nás myslí, že snad čas hraje důležitou roli vlastně ve všem…

Kdo je zvyklý tak jako já žít a prožívat všechno naplno a beze zbytku, bilancuje tak nějak průběžně, zaobírá se svými pocity, emocemi, výsledky, úspěchy, složitostmi, výzvami i ztrátami v přítomnosti a nečeká na hromadný povel k vystavení jakéhosi „osobního životního účetnictví“ podávaného se změnou letopočtu.

A tak můj život prokládám svým psaním a nevidím nic tak výjimečného na psaní dnes, 30.12.2020. Uvědomuji si ale, že právě v závěru roku je moje psaní vždy bohatší o vděčnost za období, které se odehrává na poli energií přece jen v poněkud rozdílných podmínkách tak, jak nám Vesmír poskytuje. A rok 2020 byl opravdu silným rokem. Pro mnohé možná rokem vnější, po většinou „vynucené“ pasivity, o to více však možná po letech rokem obrovských a zásadních zvratů v našich nitrech, rokem provokací, na které se nedalo jinak, než, chtě nechtě reagovat, a to mnohdy způsobem, který jsme dříve skrývali, neznali, a nebo dokonce odmítali! A mám za to, že už jsme dávno zapomněli na to, že nejde o to, co je vidět a co je slyšet, a co je pomíjivé a často povrchní, ale že jde mnohem více o to, co pomalu, ale jistě v tisících Bytostí na této Zemi umíralo. Mnozí jsme systematicky začali přehlížet a mnohdy i odmítat každodenní příležitost a možnost projevit naplno sebe sama, tvořit, vyjadřovat se, prožívat, jednoduše Být v pravdě, otevřeně, beze strachu a jednoduše, a na místo toho obklopení hmotou, zmatení změnou priorit a odmítáním vlastní identity a vlastního života, dostali jsem se do pastí, které jsou jen a pouze našimi pastmi, za které nikdo nemůže, které nikdo nevidí, a za které nikdo jiný nezodpovídá, než my sami. Nejšílenější zároveň na tom všem je, že se jedná o iluze, ve kterých je naše Já mnohdy zcela potlačeno a ubito.

Já jsem v roce 2020 nelenila a rychlost, s jakou jsem dostávala lekce v tom nejnáročnějším, i v tom nejlepším slova smyslu, se na mě valily ze všech stran a všemi oblastmi mého života. Množství zkoušek, pokušení, ztrát, objevů, s odvahou využitých příležitostí a darů, i tvrdých lekcí za bezbřehou nepoučitelnost a naivitu bylo tolik, že si ani já při svých nárocích na akci a využití času, pro nás tu na Zemi poskytnutého, nemohu ztěžovat. Ba právě naopak, protože pro mě to byl naplno prožitý časoprostor, v konečném důsledků plný zázraků a poznání, bez ohledu na vnější okolnosti.

Na vzdory všem složitostem posledního roku mám za to, že ještě stále není všeho burcujícího a ve své podstatě léčivého a uzdravujícího dostatek na to, abychom se probudili, a tak rok 2021, v roční vibraci nejsilnějšího čísla „5“ v oblasti numerologie přitvrdí a já si jen přeji, aby to bylo dostačující a do našich Srdcí Světlo přinášející období!

Je přitom skvělé, že to vše, co přichází, můžeme s odvahou, láskou a v naději použít pro naše dobro a dobro všech! …ostatně jako vždy.

Podmínkou ale zůstává Vědomí,

že JSME vždy nohama na Zemi a zároveň v té nejčistší Víře.

Jana Paseková

Share this Post

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*