Čím dříve, tím lépe

/ 19 ledna, 2021/ Nezařazené

Období iluzí a přetvářky odešlo s rokem 2020 a už jen chvíle nás dělí od příchodu nového čínského roku 2021, roku probíhajícího ve znamení kovového buvola, roku probíhajícího pod vlivem několika velkých astrologických jevů, apelujících především na naše sebe – objevení, sebe – uvědomění a také sebe – realizaci.

Nic to nemusí mít a hlavně ani NEMÁ s pranýřováním se, sebe – kritikou a následným trestáním se, jak je naším „dobrým“ a zajetým zvykem.

Vlastně vůbec nerozumím velmi rozšířenému mechanismu okamžitého soudu sebe sama, a je to pro mě tak velké téma, že ani nemám čas řešit nekonečné úvahy lidí o sobě navzájem.

Doslova jsem trénovala mnoho profesních let odosobnění se od příběhů a stavů mých klientů, a to souběžně se skutečností, že mě jejich příběhy vždy vážně zajímaly. Zájem a poznávání ale nemají nic společného s osobními postoji a vlastními názory, protože pokud tomu dobře rozumím, vyslechnou se zájmem, podpořit odvahu druhého jít do hloubky věci, podržet při následném reálném kroku a posléze trpělivě rozvíjet proces vnitřních změn Bytostí kolem nás, „ABSOLUTNĚ“ nemá nic společného s naším životem.

Loňský rok byl pro mě rokem uvědomění si skutečnosti, že náš vliv na ostatní může být mnohdy zásadní, ale žel Bohu, tím vše nekončí, ba naopak mnohdy začíná. A tak se více než často na základě našeho konání v lidech odvíjí jejich smyšlené příběhy, teorie, mnohdy i reakce a akce, o kterých člověk „uvnitřněný“ nemá ani ponětí, a ani za použití všech svých prostředků by na ně nepřišel. Co na tom, že jdete příkladem, co na tom, že vzniklé případné neshody a rozdíly řešíte na místě, co na tom, že nic nepředstíráte a jednáte na rovinu, co na tom, že dáváte prostor, aby si na vše o sobě samém přišel každý sám, co na tom, že upozorňujete na skutečnost, že vše mimo naše nitro je iluzorní, a co na tom, že to děláte léta letoucí a není pochyb o tom, že jste jací jste? Když zapomenete na skutečnost, že lidé nerozumí Vašim postojům: starejme se každý především sám o sebe, všechny informace nosíme ve svém nitru, jsme každý dokonalou a jedinečnou Bytostí, vždy se dá se vším něco udělat, nikdy není pozdě na změnu, atd., stane se Vám, že se třeba i po 30 letech dozvíte něčí PRAVDU o Vás, o které Vy nemáte ani ponětí.

Ještě, že přístup k realitě druhých mám tak vypracovaný a natrénovaný. Ale především, ještě že mi to celé dochází. Málem bych totiž pro pravdy druhých o mě opustila některé směry mého vlastního, fantastického a dokonalého světa!

Přeji Vám v roce 2021, abyste laskavě a konečně začali vidět, poznávat a případně přetvářet sami sebe a ostatním dopřáli totéž. Může se stát, že tak v radosti a s odvahou objevíte jediný a skutečný smysl našeho Bytí tu na Zemi.

Jana Paseková

Share this Post

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*