Zkušenost posledních týdnů

02.05.2011
Chci se s Vámi dnes podělit o zkušenost, která se v posledních dnech stále více a více objevuje mezi mými stálými i novými klienty a tím i upozornit na skutečnost, která mě za ně za všechny trápí…
Je zvykem, že se neustále zaobíráme bolestmi a starostmi svými a svých nejbližších. Vlastně máme za to, že tak je to dobře, že jsme soucitní, že máme zájem, že nejsme lhostejní… Dnešní svět nás naučil vidět věci spíše černě, negativně a beznadějně, ale především se nás pod tíhou toho všeho snaží dostat do pozice teoretiků a kritiků, kterým se uleví, pokud se o tom, či onom tématu promluví, povypráví a podělí. Řada těch, kterým se můžeme vyplakat, je vždy dosti dlouhá, neboť jak jsem již napsala, stalo se našim zvykem a samozřejmostí obklopovat se dennodenně tmou.
Když jsme byli malými dětmi, zvládali jsme zachránit princeznu, udolat draka, přeplavat moře, ale dnes se dřívější neohrožení princové a princezny jen někde ve svém vnitřním žaláři smutně trápí nad velkými nezvládnutelnými úkoly a starostmi tohoto světa. Chodí za mnou každý den, přijdou na masáž a popovídat si, odložit fyzickou a psychickou bolest, někdy více, jindy méně otevření.
Víte, já vidím v každém z nich stále neohrožené, mocné a krásné prince a princezny, pro které nic není překážkou, a o nikom z nich nepochybuji, že zvládne vše, čím si prochází, vše, co jim život uchystal a ještě uchystá… Vím, co mě za ně za všechny trápí – to, že ztratili víru ve svoji sílu, ve svoji vytrvalost, že ztratili víru v sebe…a přitom je jen někde hluboko v každém z nás, tam někde v místech kde máme fyzické srdce, tam kde ukážeme pravou rukou, když se tážeme „ JÁ“? Tam v tom místě máme Duši a ta žije beze strachu.
Myslím na Duše všech, kteří přicházejí a povídají si se mnou a přeji každému, aby si vzpomenul, že může cokoliv dokázat, cokoliv vytvořit, cokoliv překonat, vše na tomto světě úspěšně zvládnout, všechny bolesti a trápení vyléčit a proměnit v krásu a přeji také, aby si uvědomili, že ne slova, ale činy jsou tím, co nás může posunout dál a výš.
S vírou ve Vás zůstávám s Vámi

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*