“Nedaří se mi žít, ale přežívám…snad najdu brzy sílu, snad bude lépe”…

31.01.2014

… smutné, a v žádném případě ojedinělé zjištění a prosby, které pronásledují a stíhají v těchto časech mnoho bytostí.
A přesto, že to vypadá, že jde o slova, anebo písmo beznadějně ztraceného člověka, je tomu přesně naopak. Přesně tak totiž reálně vypadají první příznaky “procitnutí” z virtuálního světa, světa iluzí, zdánlivé pohody, předstírané lásky, dokonalé komedie nás samotných na nás samotné, i na zbytek světa, probuzení se z nekonečného snu, který jsme si jen sami vymysleli, zrealizovali a také prožili ve slepé víře, že to nejde jinak, a že to tak má být.
A protože žádný sen netrvá věčně, a protože si téměř každý uchystal takovou realitu, že už nemůže dál, a protože vliv církví, politiků, tzv. západní medicíny, a jiných zbožností a autorit jde pomalu, ale jistě do nekonečna, dříve, či později se prostě jednoho dne probudíme, rozhlédneme se, a netušíme, co to tu všichni děláme, o co se snažíme, proč myslíme, co tím myslíme, a kam to všechno vede? A přesně v tomto momentu jsme se dostali do bodu, kdy můžeme nastoupit proces k vědomému, láskyplnému, jednoduchému a šťastnému stavu bytí. Tedy, to vše pouze za předpokladu, že si toho jedinečného momentu všimneme a “rozhodneme se”.
Ne známí, ne rodina, ne terapeut, ne maminka, prostě nikdo jen MY sami můžeme dosáhnout klidu a míru ve svém srdci, a jedno je jisté. Jestliže jsme po dlouhé a dlouhé časy dokázali strojit všechny ty “virtuální pravdy”, včetně permanentních snah tento stav udržet za jakoukoliv cenu, jestliže jsme o tom všem dokázali permanentně přesvědčovat sami sebe a všechny kolem nás, a ještě si tím vším osobně procházet, věřte, že přestat si lhát, přestat předstírat, přestat vynakládat ohromné úsilí na to, aby se vše nezbortilo, přestat se hlídat, ohlížet se na ostatní, líbit se každému, neustále se za něčím, anebo někým honit… je mnohem, mnohem, mnohem snadnější, než si jen dovedete představit.
 
A víte, proč jsem si tím tak jistá?
 
Protože jsem si toho momentu všimla, protože jsem se rozhodla, protože jsem šťastná a protože JSEM TADY a TEĎ.
 
S vírou v sebe a ve Vás, Vaše Johanka.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*