Pracovat na sobě

14.01.2014

…je jedinou zaručenou metodou, jak být zdravý po všech stránkách a byly doby, kdy bylo možné slyšet tuto skutečnost i z úst lékařů. Ty doby jsou však pravděpodobně v nenávratnu, což způsobuje ztrátu sebejistoty a sebedůvěry u mnoha lidiček. Vlastně téměř nikoho dnes ani nenapadne, aby se obrátil sám k sobě, pokud se objeví obtíže na těle či na Duši. Přitom pomoci sám sobě zdaleka nemusí  znamenat  zůstat na všechno sám.
Velkou oporou může být v počátku vhodný terapeut, obzvláště v případě, kdy mezi klientem a terapeutem vznikne otevřený a rovnocenný vztah. Správné pojmenování obtíží, ale především odhalení jejich původu, jsou základním prvkem pro úspěšné řešení jakéhokoliv nežádoucího stavu, či pocitu.
Neméně důležitou roli může sehrát v celém ozdravném procesu i vhodná literatura, anebo film. Vhodně zvolený psaný, či hraný příběh, jednoduché, ale zásadní myšlenky, které čtenář, anebo divák příjme, mohou oslovit nepřímo, o to však intenzivněji. Stejně tak je tomu i v situaci, kdy terapeut popisuje klientovi příběh někoho druhého, přitom se stejnými zkušenostmi, a tím mu dává možnost nadhledu, který je velkou výhodou v řešení každé životní situace.
V neposlední řadě dnes můžeme sáhnout po řadě opravdu kvalitních a účinných potravních doplňků, bylinek a čajů. Je opravdu škoda, že potravní doplňky mnozí lidé řadí do stejné pozice jako léky, a proto se k nim staví odmítavě. Konkrétní důvody jsou přitom často velmi nesmyslné a neopodstatněné. Většinou v tom hrají velkou roli nevědomost a neinformovanost. Mám zkušenost, že v mé práci trvá často velmi dlouho, než klient začne vnímat tyto možnosti, které by dozajista napomohly našemu společnému snažení dosáhnout ideálního stavu těla i Duše. Často mají lidé zkušenost s potravními doplňky nevalné kvality, nejsou dobře seznámeni s jejich dávkováním, nejsou dostatečně trpěliví, neboť mají o jejich účincích představu stejnou, jako o „léku“, který spolknete, a za chvíli si užíváte jeho tlumícího efektu v domnění, že jste v pořádku … takhle to ale vážně s potravními doplňky není – naštěstí!
 Již samotný název „potravní doplněk“ napovídá, že úkolem toho, či onoho přípravku je doplnit naši stravu, která má často velké nedostatky v oblasti vitamínů, minerálů, stopových prvků, vlákniny, enzymů, a jiných, pro život nezbytně důležitých složek. Jejich nedostatek se přitom velmi dlouho dokáže tvářit nenápadně, než nakonec způsobí komplikace, někdy i velmi významného rázu. Navíc, potravní doplňky působí intenzivněji a dlouhodoběji než bylinky, jejichž účinek je krátkodobý.
Čaje, bylinky a bylinné produkty mají ale také svoji nezaměnitelnou a nezastupitelnou roli v cestě za zdravím. V této oblasti někdy stačí pouze oslovit babičku, tetu anebo nadšence v oblasti bylin a botaniky vůbec, a pomoc je na světě. Mnohdy se nám nenápadná rostlinka vyskytuje u domečku na zahrádce, a my ani netušíme, jaký léčebný potenciál skrývá. A to už vůbec nehovořím o různých krámcích s čaji a bylinami, zelených zahradách, čajovnách i množství kvalitních produktů v našich lékárnách….
Jak vidíte, resp. čtete, pracovat na sobě, vážně nemusí znamenat být na vše sám, a tak Vám přeji, abyste na cestě „k sobě“ potkali ty pravé průvodce a správné pomocníky a uvědomili si, že pomoc se nenabízí, ale o pomoc se žádá.
 
S vírou ve Vaši odvahu a odhodlání zůstávám s Vámi.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*