Stačí věřit a vše ve vašem životě se změní…

29.04.2015

Dny roku 2015 začaly ubíhat velmi rychle a od 19. 02., spolu s příchodem nového čínského roku, se k jejich rychlosti přidala jasnost situací a rychlý spád událostí v našich životech. Indicie, ukazující směr, kterým se naše osudy ubírají, jsou den ode dne přímočařejší, nekompromisnější a stále méně odiskutovatelné.

Já sama mám z této skutečnosti velkou a upřímnou radost, neboť pro ty z nás, kdo pracují vědomě a cíleně na svém znovu-objevení a sebe-přijetí, je to doslova požehnání a podpora, jakou tento náš „svět“ již dlouho nezaznamenal. Jak ale vlastně naložit s tím vším, co se teď na nás valí a sype ze všech stran, jak zůstat v klidu z toho všeho, když donedávna jsme si tu mnozí jen tak zevlovali, stěžovali si, trpěli a čekali, a čekali, a čekali…?  A kde vzít „víru“, která se možná i stovky let toulala kdesi ve Věčnosti a my její absenci pociťovali často v nesnesitelných stavech slabosti, pocitu vlastní neschopnosti, viny a beznaděje…

Nepíši tu jako zvěstovatel zaručených zpráv a návodů na „osvícení“, ale jako člověk, za kterým přichází spousta úžasných a krásných bytostí, sdílet své příběhy a rozplétat a zjednodušovat si tak cestu, jejíž složitost si připravili jen a jen sami v sobě, mnohdy za vydatné pomoci a účasti svých blízkých a nejbližších.

Z mé strany nastala pozvolná, přirozená a krásná změna v přístupu ke každému, s kým se setkávám, osobní život nevyjímaje. Jistě, že to neplatí ve sto procentech setkání a situací, ale to jen normální… . Každopádně, postupné odbourávání a upadání mých snah a aktivit vysvětlit, pomoci, energicky a s odhodláním zakročit, řešit a vyřešit, mě činí a neustále formuje do pozice pozorovatele a pasivního účastníka klientem interpretovaného, a tak i sdíleného příběhu, kdy za minimálního výdeje energie a poskytování zaručených pravd sleduji mnou výše zmiňovaný proces.

Proces, ve kterém se klienti sami nachytávají při vyslovování svých polopravd a pololží, proces, ve kterém se postupně přestávají bát sáhnout si na realitu v přítomném okamžiku a uvidět mnohdy neskutečně snadná a jednoduchá řešení svých životních tragédií a obtíží. Tak je tomu i v mém osobním životě, kdy rodina, děti, přátelé a známí potřebovali ještě před nedávnem vyřešit a spasit celou zeměkouli s vypětím všech svých sil a dostupných i nedostupných prostředků, a dnes se mnozí z nich jen usmívají, uvolňují se z mnohaletého, často celoživotního napětí a neumí už vůbec uchopit své dřívější smyšlenky.

Slova, jako jsou „musím“, „potřebuji“, „nemohu“, „nejde“, a v neposlední řadě kouzelné slovo „myslím“, se začínají vytrácet a přestávají mít moc nad vším, co ve svém nitru dávno cítíme, víme a co si přejeme.

Tím procesem není nic jiného, než návrat k obyčejné víře v sebe, v život, v lásku a společné sdílení, návrat k víře, která se po celou tu dobu vůbec netoulala ve Věčnosti, návrat k víře, kterou kdo ví co, kdo ví kdo, a kdo ví kdy, ubil, pošlapal a pohřbil přímo do našeho nitra, obestřeného strachem a obavami ze všeho, ze všech a nakonec i z nás samotných.

Vesmírné zákony, hovořící o naší dokonalosti, neopakovatelnosti, kráse a možnostech dostát všech svých největších a nejsmělejších snů, o lásce, která doslova hory přenáší a moře překoná, i o skutečnosti, že jsme ve své originalitě a velikosti nepostradatelnou součástí Vesmíru, to vše, a mnohem, mnohem více univerzálních pravd je nám všem v této úžasné době, kdy jedinou jistotou je nejistota a jediným daným je neustálé plynutí, a proměnlivost doslova v každém okamžiku, velkou oporou a zaslouženým darem.

Prosím, přijměte změny a vše nové, co k Vám přichází, opusťte zdánlivě jisté, vše čeho se držíte, ať je to, co je to, uvolněte staré a neživé ve Vašem životě a dejte tak prostor novému, lepšímu a šťastnějšímu, vezměte si s láskou dary, které Vám život tady a teď nabízí a věřte, že vše je přesně tak, jak má být.

Tak pocítíte svobodu a lehkost bytí.

Vaše Johanka

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*