Vítejte v životě

28.06.2015

Na konci června roku 2015 mohu konstatovat, že denně zaznamenávám a především velmi rychle a intenzivně prožívám množství proměnlivých situací, bouřlivých emocí, spontánně a bez jakékoliv přípravy vzniklých možností, setkání, nápadů, poznání a impulzů. Jsou velmi snadno vnímatelné, tedy nepřehlédnutelné, a jejich dopad na denní realitu života je nevyhnutelný. Jinými slovy, počet začátků a konců na všech úrovních mého bytí je denně nespočet a celý tento úkaz doprovází nepopsatelný pocit vnitřního klidu, harmonie a poznání, že jedině proměnlivost života je zárukou toho, že nejsme mrtví zaživa.

Možná i Vy sami vnímáte, že rychle plynoucí čas neumožňuje jasné a přesné dohody a plánování, že se více méně vše odvíjí jinak, než jste si mysleli, že to, s čím, anebo s kým jste počítali, najednou vůbec není, a naopak to, v co jste ani nedoufali, je prostě a jednoduše tady, aniž byste se jakkoliv snažili. Vývoj „zdánlivě“ zajímavých situací, krásných vztahů a neomezených možností, se zastavil, anebo zcela zanikl a vystřídaly je skutečnosti, o jakých se Vám nanejvýše zdálo jen ve snech. Vše výše uvedené svědčí jen a jen o tom, že vše je ve Vašem životě nanejvýše v pořádku, a že Vaše snažení začíná být po zásluze odměňováno a naplňováno. Realita nastává, neexistující minulost i budoucnost (pro mě dnes již zbytečné pojmy) se vytratily a nahrazuje je všudypřítomné teď, teď, teď, teď….

Je pouze potřebné všemu se otevřít, pozorovat, přijímat, důvěřovat, radovat se, být v klidu a zbytečně se neangažovat, přičemž všechna tato doporučení Vás mnohem, mnohem méně zaměstnají a unaví, než když jste se snažili, mysleli až jste něco vymysleli, vysvětlovali, ohražovali se a odmítali, trápili se a nevěřili, chtěli a museli. Vyměnit přílišnou vnější, často nesmyslnou aktivitu, za stav vnitřního zklidnění se a soustředění se na Vaše niterná přání, Vás osvobodí od mnoha zbytečných a nikam nevedoucích projevů, a vytvoří tak prostor pro tvoření a lásku, které v každém okamžiku budete bytostně vnímat a žít.

Vím, že život měníme každým vnitřním rozhodnutím i stagnací, každou myšlenkou i smyšlenkou, každým uskutečněným i neuskutečněným činem, každou projevenou i neprojevenou emocí, každým jediným slovem i pouhým mlčením, a vím, že máme všichni do jednoho stejné možnosti, šance a práva cokoliv změnit…

Stačí si jen přát báječně a v lásce žít svůj život – vše ostatní jsou jen a jen výmluvy a lži ostatním a především sobě samým.

S láskou Vaše Johanka

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*