JABLKA ANEBO HRUŠKY

29.11.2016

Milí přátelé, budu dnes psát na téma, na které si prosím udělejte chvilku, protože se týká každého z nás. Pokud tak učiníte a uděláte si v něm alespoň malinko jasno každý sám v sobě, bude se Váš život ubírat směrem, jaký si zvolíte jen Vy sami, bez vedlejších nepříjemných a zmatených pocitů.

Trvá různě dlouho, než se v životě dobereme přes množství zkušeností, zkoušek, překážek, vztahů, lidí, ztrát a změn do bodu, kdy konečně pocítíme sami sebe a zjistíme že JSME. To, co šlo většinou zcela mimo naše nitro a určovalo směr našeho Bytí, se většinou systematickou, mnohdy náročnou a léta trvající prací na sobě, postupně vytrácí až do chvíle, kdy se probudíme, procitneme, začneme vidět a slyšet… Bez obalu, příkras, předsudků a iluzí. Z existence a bezduchého zevlování se ocitáme ve svém „životě“. Po letech, kdy se narodilo naše tělo se rodí „JÁ“. A stejně, jako můžeme u malého miminka pojmenovat části jeho tělíčka a jednotlivé rysy, které se začnou ukazovat a projevovat, tak i naše JÁ, představuje soubor kvalit, projevujících Boha v nás, i soubor prozatím neuchopeného a náročného, co teprve čeká na naše zpracování iluze duality a obrácení z pocitu „temnoty“ do stavu „Světla“ a následného přijetí. Přijetí sebe sama se vším, co je v nás obsaženo je stejně podstatné a důležité, protože nalezení JÁ nelze chápat jinak než jako otevřené a láskyplné přijetí všech pravd o nás.

Přesně v okamžiku, kdy víme, KDO JSME, objeví se nekonečná řada skutečností vedoucích k naší podstatě, našemu záměru, naší realizaci, našemu cíli. Nic nám nebrání v naplnění všeho, co jsem TADY a TEĎ „uviděli“. Na vše, co se nám najednou nabízí je potřeba si zvyknout, nechat to celé na nás dostatečně působit, pochopit, že teď se odehrává přesně to, k čemu jsme doposud směřovali. Je to hluboce INDIVIDUÁLNÍ proces, který se týká JEN a JEN nás samotných. Nevztahuje se k nikomu a ničemu kolem nás, ani k našim nejbližším, našim rodinám, přátelům, známým… Vědomá poznání uvnitř nás jsou nepřenosná. A proč by také měla být? Vždyť jsou intimní, jedinečná, originální a NAŠE.

Konečně může nastat proces zhmotnění a realizace našeho JÁ ve vnějším světě. A teprve v tomto okamžiku dochází k podstatě celého mého dnešního psaní. Pokud máme to velké štěstí, že jsme se dostali do bodu vědomého přijetí svého JÁ, anebo už delší čas jeho přítomnost cítíme, připravme se na různé reakce v naší bezprostřední blízkosti. Počítejme s tím, že Bytosti kolem nás nemusí rozumět našemu procesu. Rozumět nám mohou zase jenom další JÁ, která si jdou svojí cestou. Vůbec přitom není nic proti ničemu vyslechnout a sledovat, pokud možno bez reakce, všechny kolem nás, kteří budou mít nějakou potřebu se k našemu vývoji a proměně vyjádřit. Nejde vlastně o nic jiného, než si uvědomit, že součástí našeho probuzení je i schopnost rozpoznat, kdo je PODPORUJÍCÍM a kdo OMEZUJÍCÍM prvkem celého dění v nás. Neosobní přístup je tu na místě, a vlastně nutný, neboť motivace a impulzy, přicházející v tuto chvíli z okolí, z každého jednotlivce, odpovídají přesně jeho osobnímu vývoji a momentálnímu stavu. Existence, bude zastávat zase jenom existenci a Bytí podpoří Bytí se vším všudy. Strachy nebudou nikdy podporovat odvahu, odvaha bude vždy podporovat odvahu, a odvaha bude i po jistý čas provokovat a vyzývat strach k posunu na její stranu. Znám úžasné rčení, které říká, že KDYŽ MÁME JABLKA, NEMŮŽEME ROZDÁVAT HRUŠKY. Neočekávejme prosím zvenčí podporu, pokud již sami VÍME, a pokud přece jen ano, dobře zvažme, koho o podporu žádáme. Svobodný se nemůže ptát ne-svobodného, otevřený uzavřeného, živý mrtvého.

images

Buďme podporujícími všem, kteří rostou, a prosím mějme pochopení pro všechny, kteří omezují sami sebe, anebo se nechávají omezovat druhými, pod rouškou čehokoliv, nejčastěji, že Bohu pod rouškou lásky, přátelství, pravdy… I Ti se totiž jednou dočkají zrození svého JÁ, protože jiné cesty není.

Do té doby nemohou, ani nebudou podporovat sebe ani ostatní, do té doby nemohou ani nebudou VĚŘIT sobě ani VĚDOMÝM.

S láskou a podporou všech a všeho dobrého Vaše Johanka

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*