Nebraňte se životu

02.11.2016

Včera při výletě na Pustevny, které byly zahalené do mlhy a mraků, jsem si vzpomněla na podobnou situaci, kterou jsme s kamarádkou zažily počátkem letošního roku ve Vysokých Tatrách. Čekal nás třetí, poslední den pobytu, a také nás čekala cesta domů, do Beskyd. Měly jsme ještě několik hodin čas užít si tatranské přírody, hor, sněhu a zimní atmosféry vůbec.

Počasí nám v pátek i v sobotu opravdu přálo, ale neděle už se tak ani náhodou netvářila. Tak, jak jsme viděly z balkonu našeho apartmánu v podstatě celé Vysoké Tatry, v neděli ráno jsme neviděly vedlejší hotel. I tak jsme se po snídani oblékly a vyrazily zubačkou do Štrbského plesa. Ze stanice jsme se rovnou vydaly v mlze a nečase k Mlynické dolině, kterou spousta turistů směřuje k vodopádu Skok. Cestou, jak jsme pomalu stoupaly dolinou a povídaly si, začalo se pomalu počasí zlepšovat, mlha se rozestoupila a nad námi bylo krásné, modré nebe. Byl to úžasný výlet, který jsme si obě dvě (teď hovořím i za Vladěnku), báječně užily.

  

Možná si říkáte, že to není zrovna akční příběh, o kterém je potřeba psát, přátelé. Nepíši tu dnes ale jen o výletu do přírody. Píši o tom, že náš den se mohl, a u mnohých lidí by tomu tak zcela jistě bylo, odvíjet úplně jinak. V lepším případě bychom seděly v pokoji apartmánu, anebo v nějaké blízké kavárně, v tom horším jsme se ale také mohly sbalit a odjet domů, protože…co v takovém počasí na horách? Když jsme se s Vladěnkou vracely do Štrby, v zubačce jsme si začaly povídat s úžasným mužem. Byl to sportovec a horal tělem i Duší, krásný, zdravý, silný a velmi komunikativní muž, ve věku rozhodně vyšším, než 70 let. Pohovořit a pobýt s ním byla opravdu radost a velký zážitek.

Celé úžasné dopoledne, krásná Mlynická dolina, spousta legrace, krásné fotografie, i krásné, třebaže krátké setkání, to vše bylo výsledkem rozhodnutí, které neovlivnil pouhý pohled z okna našeho apartmánového pokoje. Jednoduchý příklad, jakých najdete ve svém životě každý den desítky, možná stovky. Denně, celý život okrádáme sebe i blízké o úžasné aspekty života, o radost, o zážitky, o setkání, o nové, dobrodružné a obohacující možnosti, které si necháme vzít hloupými, smyšlenými a omezenými pohledy na přítomný okamžik.

Nehledě na skutečnost, že pokud si procházíte ne zrovna klidnými a růžovými dny, můžete si vytáhnout dokonalý víkend, dobré rozhodnutí, skvělá setkání a báječné zážitky ze svého Srdce, a všechna “špína” kolem Vás rázem přestane existovat.

Já mám na rozdíl od mnohých kolem mě takových rozhodnutí, setkání, zážitků plných spontánních emocí a Božích darů života v sobě tisíce.

S láskou a vděčností Vaše Johanka

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*