Nepočítám s časem…

27.04.02016

Přesněji, většinou se mi daří s „časem“ nepočítat. Stále více a více jsem tímto rozhodnutím osvobozená od stresu, obav a složitostí v mé hlavě. Nepatřím k lidem, kteří by přikládali velkou důležitost termínům a časovým údajům, a nevnímám se přitom jako nespolehlivá, ale především jsem se v posledních letech přesvědčila, že jediným časovým údajem je PŘÍTOMNOST, chcete-li časoprostor TADY a TEĎ. A právě proto pro mě není těžké nechat plynout svůj život svým rytmem a tempem, občas svižnějším, jindy vleklejším, každopádně vždy tím ideálním. A chce to jen důslednost, která Vás časem dovede do přítomného okamžiku a také Vás v něm i udrží. Začnete vnímat nepochopitelnost pojmů „BYLO“ a „BUDE“ a zbude Vám jen to jediné existující „JSEM“ a „JE“. Chvíli to trvá, než se přestanete obracet ke včerejšku a než se přestanete upínat k budoucnosti, ale trošku snahy se každopádně vyplatí.

Vzpomínky nikdy nedokážou nic vzkřísit a vrátit. Ani je nezměníte.  A ne, že by nepatřily ke každému z nás, je ale potřeba používat a oživovat pouze ty, které Vás posilují, motivují, zklidňují a činí šťastnými. A už samotná skutečnost BYTÍ v PŘÍTOMNOSTI Vás začne systematicky zbavovat případných ne-hezkých vzpomínek, protože jakmile se v realitě nebudete cítit komfortně, bez ČEKÁNÍ na něco, či někoho, z ní jednoduše vystoupíte. Vědomé, neustále přítomné otázky CHCI – PŘEJI SI?, NECHCI – NEPŘEJI SI?, se zbytečnými prostoji ve Vašem životě doslova zametou. Jen tak vystoupíte z vlaku, který už dávnou stojí někde na vedlejší koleji, anebo Vás veze do míst, kam vůbec nechcete jet.

ČEKÁNÍ se však netýká pouze minulosti, ale i toho, co má nastat. Je to zvláštní forma existence, kdy se na něco, či někoho čeká, kdy se v něco, či někoho doufá, kdy hledíte někam dopředu… a nic, ale vůbec nic nevidíte. A někdy, a to je vážně komické, a k tomu ještě žel Bohu i nejčastější, chcete před sebou vidět to, co je dávno za Vámi! Tam už to ale samozřejmě není také! Máte pocit, že jste racionální a bdělí, a přitom jen operujete s virtuálními pojmy, situacemi, lidmi, pocity buďto dávno odžitými, anebo těmi plánovanými. V té souvislosti je dobré se zastavit i u plánů. Jistě jsou v pořádku, pokud k něčemu vedou, pokud je realizujete krok po kroku v TADY a TEĎ, pokud si užíváte jednotlivých drobností, vedoucích do jasného bodu, do cíle, který Vás obohatí a naplní. Realizovat a zrealizovat Váš plán, znamená vědomě si procházet procesem, na kterém poznáváte, objevujete, improvizujete, žasnete a rostete každým přítomným okamžikem. Ten, kdo vidí jen CÍL, nikdy neuskuteční CESTU, ten kdo chce přenášet minulost do budoucna, bojuje s větrnými mlýny a bude stále na stejném místě. Bude přešlapovat na bodu mrazu, kde se dočká leda tak SMRTI. A pravda, kdyby nic jiného, SMRT je velmi PŘÍTOMNÁ.

Využijte prosím k životu každý okamžik. Nic jiného totiž nemáme, ani Vy, ani já.

S láskou Vaše Johanka.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*