Sváteční pozdravení

21.12.2016

Je 21. prosince, chvíli po poledni, jen tři dny do svátků, na které se lidé těší snad nejvíce ze všech výjimečných dní v roce. Vše, co lidé cítí, plánují a co si přejí, často soustřeďují do několika málo dní, anebo spíše hodin, ve kterých se má odehrát často celé osobní a rodinné štěstí.

Chci dnes psát především těm, kteří v letošním roce pozměnili, anebo doslova obrátili svůj život „naruby“. A tím nemyslím nic jiného, než obrácení se do sebe, do svého nitra, pochopení širších souvislostí života a přijetí a respektování Vesmírných zákonů. Všichni, kteří uchopili osud do svých rukou poznali, že vše je jen a jen na nich, že pouze jejich vnitřní harmonie a klid jsou zárukou štěstí a naplnění. Ti všichni si žijí svoje svátky téměř denně. Denně myslí na své potřeby a přání a nebrání se skutečnosti, že teprve až naplní štěstím a radostí sebe sama, až své touhy dovedou do reálné podoby, až budou myslet na sebe, teprve až potom to celé budou schopni dát všem kolem, aniž by trpěli pocity viny, sobectví a stavy nepochopení. A už vůbec nečekají na datum, kdy něco pro sebe, či blízké udělají a okázale tak předvedou, kolik mají rádi, milují, váží si ostatních.

Mám ve své blízkosti spoustu Bytostí, krásné ženy a muže, kteří v letošním roce zažili spoustu „vánoc“, a dostávají a přijímají „dary“, které nikdy nikdo pod vánočním stromečkem nenašel a nenajde. Šli za nimi cíleně, trpělivě a odhodlaně a rozdávají je teď kolem sebe denně, prakticky všude, kam přijdou. Vědomě se radují z každého podařeného dne, neobávají se dnů náročnějších, děkují za každodenní maličkosti se samozřejmostí a s vděčností v Srdci. Adventní čas netráví ve shonu a napětí, ale najdou si čas na setkání s přáteli, výlety do přírody, anebo přečtení oblíbené knihy. Na nic si nehrají, jsou stejní jako třeba 5. července, anebo 9. září a těší se na čas trávený společně, v Jednotě se svými milovanými. Vnímají zcela jasně tu proměnu a už vůbec nedovedou „vymyslet“, jak žili třeba ještě během loňských vánoc. A ani nechtějí!

Sledují soucitně chaotické dění kolem sebe, do jisté míry uklidňují ty, kterým uniká smysl života, anebo nechávají běžet věci tak, jak jdou a ničím se zbytečně netrápí. VÍ, že čím více klidu a míru budou šířit kolem sebe, tím více lásky bude v jejich životech a na Zemi. A to jim stačí, protože to je nejvíce.

Přeji Vám, abyste našli všichni POSVÁTNÉ MÍSTO uvnitř sebe a ozdobili jeho otevřeným projevem své domovy, učinili jím šťastné všechny Bytosti kolem sebe a posílili tak lásku a Jednotu nás všech.

Buďte Světlem, které září a hřeje přátelé.

S vděčností Vaše Johanka

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*