Těžkosti jsou jen smyšlenky

16.03.2016

Myslím, že lidé jsou v jistých věcech opravdovými „Mistry“. Napíši dnes něco málo o vytváření těžkostí, složitostí a smyšlenek v hlavách většiny smrtelníků, protože v tomto směru jsou mnozí neskutečně obratní. Není složité psát o smyšlenkách, neboť jejich vytváření a šíření je velmi primitivní, takže jej zvládne prakticky každý. Hezké na této skutečnosti je, že vše snadné se dá také s lehkostí odstranit a odnaučit. Ani samotný proces dramatizace a ničení si vlastního života není nijak složitý. Stačí se jen rozhodnout pro těžký, neúnosný, nespravedlivý a tragický život a „je vymalováno“. A pak už to chce jen nějakou tu důslednost, které se, ač si lidé na důslednost příliš nepotrpí, v oblasti hororových scénářů životní cesty, jako z udělání vede velmi dobře.

Negativitě dnes „kvete pšenka“ prakticky ve všech oblastech života, dokonce i v oblastech krásných, pozitivních, vzletných… Všude se dá uplatnit pesimismus, pomluva, hysterie, zveličování, strach, obavy, pokud možno vše poněkud zamlženě, aby to děsilo pořádně, aby to brzdilo vše optimistické, krásné, tvořivé a zajímavé hned od počátku. A celý mechanismus vlastně tak i více méně funguje. Ihned při zrodu čehosi krásného, Srdcem procítěného, Duší odsouhlaseného, následuje často, i minimální kapacitou mozku projevený tok smyšlenek a představ, které už se o drama „v nás“ spolehlivě postarají.

Říkám si, jak by se asi cítila lidská Bytost v několika hodinovém, anebo dokonce několika denním stavu optimismu, bezstarostnosti a pohody? Myslím tím stav ihned potom, co by vymyslela a následně vědomě opustila myšlenky, že se děje něco „opravdu divného“. Jak by si lidská Bytost užívala stavu, kdy by přicházející báječná dovolená byla „jen“ báječnou dovolenou? Kdy by nově vznikající lásky plný vztah byl „jen“ lásky plným vztahem? Kdy by milostná a něžná zprávička v našem telefonu byla „jen“ milostnou a něžnou zprávičkou? Kdy by upřímné pozvání našich přátel na návštěvu bylo „jen“ upřímným pozváním našich přátel na návštěvu? Kdy by nově vznikající dokonalý projekt v našem profesním životě byl opravdu „jen“ dokonalým projektem v našem profesním životě?

 To by se lidská Bytost asi MUSELA nakonec cítit opravdovým MISTREM svého života…

…asi tak jako já, přátelé, Vaše Johanka.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*