Vědomě

06.02.2016

Mám zvláštně hektické dny… Mám zvláštně hektické dny už několik let, ale teď tuším, že je v tom něco více, možná nejvíce za celý můj život. Předpokládám, že to není nic jiného, než PŘÍTOMNOST, která mě obklopuje. A je to občas vážně silná káva i pro mě.

A jak se žije ve stavu TADY a TEĎ?

V první řadě nevnímáte čas. Hodiny ano, ale to ani jinak nelze, pokud pracujete, máte nějaké úkoly, jste v kontaktu s lidmi. Přesto ten rozdíl je ohromný, neboť vše, co děláte s láskou a rádi, plyne velmi, velmi pomalu, a naopak vše, co byste si klidně odpustili, proběhne tak nějak bezděky, tuším proto, že tomu nevěnujete zdaleka tolik pozornosti a energie jako v případě dobrovolnosti a svobody. A ten rozdíl je citelný a vnímatelný i na úrovni energií, neboť vše, co konáte s láskou a nadšením, Vás nabíjí a posiluje, zatím co to ostatní, řekněme povinnosti, provedete bez emocí, odporu, smířeně.

V hlavě se Vám nic nehromadí. Je to jako když nemáte paměť, a vlastně je to logické, protože pokud si skvělých věcí užíváte v přítomném okamžiku, intenzivně, doopravdy, prožijete je zcela a úplně a nic si nedlužíte, v případě přijetí prožívání nutného nemáte pro změnu chuť se prožitým zaobírat. A podstatou je právě ono přijetí, to je celé. Poněkud prázdný prostor v hlavě Vás zpočátku znervózňuje a nevíte co s tím.  Co s časem, co s prostorem, a někde uvnitř Vás se tvoří neklid a otázky, jak s novým pocitem naložit? Právě dnes jsem jedné úžasné ženě při jejím popisu tohoto stavu nabídla, aby prostě jen vyčkala, dopřála si klidu a pohody, neboť jen tak vznikne klima pro příchod té správné inspirace, dávného snu, třeba z dětství, anebo projevu Vesmíru, který „VÍ“.

Prázdná hlava také způsobuje další úžasnou zvláštnost, totiž, že ztrácíte potřebu cokoliv a kohokoliv komentovat, pojmenovávat, obhajovat, diskutovat. Nějaký čas mi trvalo, než jsem to uviděla, protože mě zmátly moje emoce. Jsem v nich občas vážně dobrá a s odlivem myšlenek se jejich četnost a intenzita zvýšily. Pokud žijete v přítomnosti, reagujete vlastně více méně bezprostředně, ale po těch radostech, vztecích, nadšeních, dojetích, někdy až „divadlech“ nastupuje klid a prázdnota, a ty zpravidla zůstanou. Postupem času se i zkracuje prostor mezi emocemi a tím, kdy Vám dochází jejich zbytečnost, ale je to proces, a já vnímám, že tak je to v pořádku. Ten vnější náhlý výdej energie, ať v kladném, či opačném případě a následný klid uvnitř Vaší Bytosti je lepší variantou, než udržet vše pod pokličkou, tvářit se netknutě a uvnitř se pomalu devastovat a zabíjet.  A že to není snadné pro okolí, to je občas zcela zjevné a pochopitelné.

Já si ale ze všeho nejvíce cením změny vztahů. Když začnete zažívat stavy, kdy Vám o nikoho nejde, a přitom jste vděční za každou příležitost někoho potkat, když začnete poznávat a sdílet s lidmi různě dlouhý čas, a přitom chápete a také cítíte, že důležitá je Vaše role a do role toho druhého Vám prakticky nic není, a když dopřejete sobě i tomu druhému svobodu vůle, rozhodování a projevu, pak se začnete přibližovat stavu bezpodmínečnosti a lásky. Každému bez rozdílu a hlavně bez ostychu a výčitek vůči sobě, čistě a na rovinu dáte najevo, zda jste s ním rádi, anebo se vůbec necítíte dobře, že o někoho stojíte, anebo naopak nevidíte smysl společného sdílení, ukážete, zda rostete, či padáte, zda získáváte, či ztrácíte… Otevřete beze strachu svoje nitro bez očekávání zrady, neboť nevíte, co zrada je, přestáváte se bát, neboť pravda je taková, že není nic, čeho bychom se bát měli a postupně se stáváte klidní, spokojení a šťastní. Nechodíte kolem horké kaše, jste konkrétní a i Vy sami nemáte zájem o polovičatosti, a hry, které lidé ustavičně hrají, asi v domnění, že jsou tím zajímaví. A ani Vám nejde o to, aby se svými „divadly“ přestali, jen se na nich přestanete velmi rychle účastnit. Vnímáte svoje Srdce, emoce, pocity a vše plyne tak nějak snadněji, Vaše cesta životem je barevná, zajímavá, intenzivní a tvořivá. Vše je jen a pouze na Vás, a když to pochopíte, přijmete a ztotožníte se s tímto darem, je to, jako když teprve přijdete na Svět.

A pak k Vám přijde… 

Dříve či později, v jistém okamžiku přítomnosti, bezpodmínečná láska vstoupí do Vašeho života.

S vírou a láskou Vaše Johanka

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*