Všechno je investicí do nás

01.11.2016

Až když přijmeme skutečnost, že vše, co se přímo nám, anebo v naší bezprostřední blízkosti děje, je investicí do nás samotných, až pochopíme, že těžíme mentálně, fyzicky, emocionálně či duchovně, a to VŽDY, a až když získáme chuť to všechno získané a nabyté rozpoznat a pojmenovat, změníme přístup ke všemu, co nás v životě potká. A doslova i každá „ztráta“ se rázem stane ziskem, který si možná počká na naše uchopení a přijetí, ale dočká se určitě. Tedy v případě vědomého přístupu se budeme více radovat, v případě nevědomí asi ne. Na skutečnosti to ale i tak nic nezmění.

Mám zkušenost, že každá ztráta je většinou vzápětí nahrazena něčím novým, dalším. To je ale vlastně jednoduché a jasné, protože každá zkušenost a situace, kterou projdeme podle svých momentálních možností, schopností, doposud prožitého a občas i podle svého Srdce, nás nasměruje přesně tam, kam má, přesně tam, kde potřebuje být, a také s kým. Jakmile se zkušenost zrealizuje a její účel je splněn, odchází se vším, co sebou přinesla z našeho života pryč, a pokud vše proběhlo se vším všudy, nemusí se vracet. A to ani ve stejné, ani v jiné, na první pohled nerozpoznatelné obměně. A pokud ano, zabere nám většinou mnohem, mnohem méně času a prostoru než ta předešlá.

Míra vděčnosti za každou životní zkoušku, příležitost, setkání, dar či ztrátu, je v těchto časech velmi diskutabilní a životní „účetnictví“ mnohých z nás se zaobírá pouze sloupečkem co mi to, či ono přinese. Setkávám se se zvrácenou představou a nemocným pojetím informace, že všechno máme dělat pro sebe a pro naše dobro. Dobro ostatních, dobro celku, o Jednotě nemluvě, se vedle sobectví, tvářící ho se jako starost a ochota pomoci, ani neohřejí. Jenže právě o to jde. O neoddělitelné dobro pro mě i pro ostatní, pro celek.

Manipulace se slovy, zvrhlé výklady, vycházející z prázdných hlav, a ne ze samotného nitra, to je denní realita rádoby „hledačů“ pravdy, lásky a empatie. Přínos měřený penězi, osobním prospěchem, a „urváním“ co mohu je přínosem pouze na chvíli, pokud vůbec. Přitom každý, kdo jedná tímto způsobem ztrácí někde jinde jednu věc za druhou, jednu Bytost za druhou, jednu možnost za druhou… a světe div se, netuší proč…

A proč tedy? Protože vlastní, tu skutečnou investici, kterou vložil do toho, či onoho, do té, či oné situace, do toho, či tamtoho člověka, jednoduše přes svoji slepotu nikdy neviděl a nevidí. Přínos se nekoná! A protože když jen sebestředně těží a dostává, nemá ani v nejmenším v úmyslu být vděčný a v pokoře, ani v případě, když je mu láskyplně nabízeno, natož pak, když je mu láskyplně bráno.

No, všichni jsme na tom stejně, nikdo nemá super výhody ani výjimečné komplikace. Nemusíte mít téměř nic, a vše je pro Vás investicí do sebe sama a za vše poděkujete.

Anebo se můžete roztahovat a můžete mít všechno a jste „nevědomí“ bez radosti, naplnění a cíle.

Vaše Johanka

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*