BEZ-HLAVĚ

19.05.2019

Děkuji Vesmíru za každou emoci, za každou příležitost poznat sebe sama. Je toho v našem životě tolik, co můžeme objevit, je toho tolik, co můžeme vyzkoušet, je tu tolik Bytostí, které čekají na příležitost nás učinit šťastnými, poskytnout bolest, léčit Ego, pomoci uzdravit Srdce i Duši…Stačí jen CHTÍT a NEBÁT SE, protože stejně vede všechno naše Bytí k jedinému cíli.

Prožívám v posledních týdnech a velmi intenzívně v několika posledních dnech velmi silné impulzy   téměř ke všemu, co se snad v našem životě dá vůbec prožít. A je opravdu velmi zajímavé, že všechny ty podněty vnímám jakoby okrajově, protože se mi tak nějak „samo“ daří být v sobě, zbytečně se dlouho ničím nerozptylovat a neodvádět svoji pozornost a intuici do vnějšího světa. Možná je to jednoduše tím, že jsem v posledních týdnech prožívala velké množství nepříjemností ze strany lidí, a ať dělám, co dělám, vždy to ještě nějak více prožívám. Člověk se lítostí nad světem lidí velmi vysílí, až se možná nakonec přece jen obrátí sám k sobě. Únavou, smutkem, zklamáním, sobectvím lidí kolem, neočekávatelným negativním vývojem zdánlivě pozitivních procesů, a zjištěním, že lidé opravdu většinou jen předstírají, že jsou takoví, jací jsou.

Ale i tak je všechno v pořádku a mám štěstí, že dnes už nezůstávám příliš dlouho v tom, v čem mi není dobře a v čem ani „nerostu“.

To všechno, co motivuje přímo mě, se vlastně nedá ani popsat, protože můj jeden jediný den je momentálně, a možná i po celý můj život, prožitkově stejně intenzivní a ohromující, jako snad celý měsíc, možná i rok jiné Bytosti. A jak jsem v úvodu již psala, NEBÁT SE, znamená dovolit si a umožnit lidem, věcem a dějům formovat náš osud, na který se potom můžeme koncentrovat a žít jej přítomně, Teď a Tady. Poznáme to lehce, neboť beze strachu a obav jde všechno jednoduše, jasně, spontánně a tak nějak BEZ-HLAVĚ.

Velmi se mi líbí jedna krásná a transparentní idea Východu:“Uřízni svoji hlavu, zahoď ji, a budeš šťastný, šťastná!“ Je to tak snadné přátelé, a když to symbolicky uděláte, zjistíte velmi brzy, že tak to prostě JE.

Tak, jen s láskou do toho přátelé, protože tam kde je láska, tam není pro strach místo!

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*