Čas prázdnin, čas dovolené a odpočinku

16.06.2019

Je polovina června a většina z Nás již zná termín volných dní, kdy si chceme odpočinout od práce, stereotypu, každodenních starostí a rutiny. Jednoduše čas, kdy chceme vypnout, na nic nemyslet a pokud možno i nabrat novou a podporující energii do několika příštích měsíců, či dokonce celého roku.

Z mé mnohaleté praxe ale vím, že většina lidí netuší, jak naše fyzické, mentální, emocionální a energetické mechanismy pracují a co potřebují, o neznalosti způsobu jejich regenerace nemluvě. Mnohdy se obracíme v období dovolené, a vlastně i například během víkendů, pouze k obměnám toho, co vyplňuje náš každodenní život. Aktivní lidé vyhledávají aktivitu, pasivní lidé se spokojí s malým místem u vody, lesa, či na horách, aniž by vybrané místo opustili, čtenáři knih mají v plánu přečíst knihovnu, řečníci prodiskutovat týden či dva, jedno vlastně o čem. Období dovolené jen málokdo bere jako možnost harmonizace a dosažení rovnováhy všude tam, kde se nám jí ať už z jakéhokoliv důvodu nedostává.

V neposlední řadě je na místě zmínit také dobu dovolené a její trvání, protože to, co naše hlava vyřeší rychlostí blesku, to co si naše srdce přeje prakticky ihned, naše tělo jednoduše nemůže zvládnout během několika málo dní. Třeba už jen proto, že z vyčerpání na jakékoliv úrovni naší Bytosti se nemůžeme dostat nárazově, v naplánovaném čase, na povel.

Přijďte na terapii dříve, než Vám začne období dovolené, dovolte si pocítit, že dny odpočinku v jisté fázi uvolnění a vědomého poznání co si přejeme a co potřebujeme, bude jen dalším pozitivním, progresivním a plně prožitým časem, a nejenom zbytečným plýtváním vzácných dní našeho života, rozhazováním často velmi těžce vydělaných peněz a smutnou realitou nevyvedeného pokusu o Sdílení několika vyčerpaných a životem unavených lidí, trmácejících se nezávisle na sobě neuchopeným životním stylem.

Již mnoho let svými ozdravnými a relaxačními pobyty na venkově ve Střední Itálii dokazujeme, spolu se zúčastněnými ženami, že dovolená se dá skvěle prožít v přítomnosti, spojením odpočinku, práce na sobě, změnou stravy, oddělením se od každodenního života, společným Sdílením, bezprostředností, která nezná plán a spojením se svým nitrem, jediným pravdivým ukazatelem našich tužeb a potřeb, jedinou zárukou správné cesty. A stejného lze přátelé dosáhnout i v terapeutické místnosti, například při klasické masáži šíje a zad, a nebo manuální lymfodrenáži. Moje téměř dvaceti tří-letá praxe nám to jednoznačně dokazuje.

Těším se na Vás od poloviny června 2019 v Praze.

Jana

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*