ITÁLIE – JARO 2019

13.06.2019

Jarní relaxační pobyty v Itálii jsou za mnou. Tři pracovní týdny, prožité postupně s deseti ženami, neopakovatelnými situacemi a mými bezprostředními reakcemi, velkou proměnlivostí počasí na straně jedné a nevšední stabilitou terapií a sdílení na straně druhé. Projekt, který nelze neopakovat! Záměr spojený v tomto roce mnohem více s mým soukromým životem, ujasněním si podoby následujících pobytů, ale i ujasněním si každodenní terapeutické praxe v novém místě mého působení, v novém domově, v Praze. Každodenní důkaz toho, že jsem jen jedna Bytost, jeden člověk, jedna verze ve snadných i složitých situacích, v profesi i soukromí, v radosti i bolesti, uvnitř i vně. Bez ohledu na proměnlivost emocí a občasné ataky myšlenek, studuji, trénuji a sžívám se s realitou plynoucí konstantně a jistě, a přitom tak rozdílně co do pocitů a vjemů.

A namísto více a více rostoucích nároků na průběh pobytů, vyšších a vyšších cílů při jejich realizaci, a nebo objemnějšího programu, uspokojujícího účastnice pobytů i mě samotnou, hledám a nacházím stále mnoho zbytečností a složitostí v mém prostém plánu. Plánu jednoduše BÝT, VĚDĚT o tom a NEBÁT SE OBOJÍHO. A je to dobrý plán! Pobyt od pobytu vnímám, jak náročnějšími se pro účastnice stávají, čím jednodušší JSOU. Mám za to, že nic tolik neděsí a nezneklidní člověka jako právě jednoduchost, jasnost, otevřenost, přímost. Nic není tak náročné, jako připustit si, že všechny nesmysly rodící se v našich hlavách jsou složité a ne-zajímavé. Že herecké výkony, zakládájící se na naši vlastní představě o realitě, či na neustále se o život hlásícím egu, jsou průhledné a zbytečné. A že jakýkoliv sobecký přístup je většinou odhalen v samotném počátku, třebaže se tváří šlechetně a lidsky.

Zářijové podzimní pobyty v Itálii jsou před námi! Společně, pouze se ženami, pouze SAMA a především v lásce a vděčnosti za skvělou příležitost BÝT, VĚDĚT a NEBÁT SE OBOJÍHO, Vás všechny srdečně zvu do kousíčku Střední Itálie, do ráje na Zemi, do PŘÍTOMNOSTI.

Jana Paseková

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*