ŽIVOT = neustálá změna

27.02.2019

Se změnami, které připravuji ve svém životě, vnímám ten nesrovnatelný energetický rozdíl mezi teorií a uskutečněním veškerého dění. Nedovedu si vůbec při mém vnitřním nastavení představit, že někdo dokáže teoretizovat prakticky v neomezeném čase a považovat svět iluze za reálné kroky. Ani moje představivost nedovede nasimulovat pocity, natož tak stavy, které by mě třeba jen z jednoho procenta dokázaly udržet v polovině vysněné cesty a v sebe-klamu, že vyslovované je totéž, co „žité“. Možná, že ustavičnému opakování si teoretických plánů a kroků vlastního života člověk dokáže uvěřit, ale na jak dlouho? Vždyť přece každodenní realita každého jasně konfrontuje s pohádkami, kterými krmíme sami sebe a povětšinou i své okolí. Mám za to, že si lidé vůbec neuvědomují, kolik vlastní energie, a bohužel i energie dalších Bytostí, tím ztrácíme. A tak je zcela pochopitelné, že s prodlužujícím se časem planých řečí se stává dosažení vytyčeného cíle, či směru, ne-uskutečnitelným. Všechno v tomto světě se děje prostřednictvím energií, a vylhaný svět iluzí nás stojí mnohem, mnohem více, než jeho realizace, a než si vůbec většina z nás dovede představit.

První konkrétní a důležité kroky mého odchodu do Čech jsem již udělala, moje budoucnost je v tomto ohledu jasná! A není to příliš dlouho, co do sebe zapadlo vše, co zapadnout mělo a má. Řádově dva měsíce mi stačily k tomu, abych se rozhodla. A právě o rozhodnutí jde. Bez rozhodnutí není dalšího kroku. A netrápím se příliš tím, co přijde, protože to jsem udělal ve dvaceti letech, když jsem vstoupila se svými iluzemi do prvního manželství. Hned s jeho rozpadem, necelé čtyři roky nato jsem pochopila, že tudy cesta nevede. Že jakákoliv teorie zaniká nástupem veličiny TADY a TEĎ! Dnes mi k tomu ještě přibylo bezmála třicet let života, takže vím, že ani není čas ztrácet čas. Ten nám totiž za naše teoretizování a dokonale postavený alibismus nikdo nevrátí.

Přeji nám všem kuráž, rozhodnost a nadšení pro vše nové, další, nepoznané, a jistě krásné, protože o výsledku vždy nakonec rozhodujeme my sami, přátelé.

V lásce a vděčnosti Jana Johanka

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*