Příběh první

20.03.2018

Minulý čtvrtek přišla na masáž. Vlastně přišli, protože v bříšku bude do léta nosit chlapečka, kterého čeká se svým manželem. Ta velmi krásná, mladá žena, žije v průběhu roku střídavě doma, na Moravě, a také v Rakousku, kde sezónně pracuje.

Poprvé jsme se setkaly před několika lety v našem domečku v Nové vsi. Na krátko ostříhané, uplakané, mladé děvče bez sebevědomí, s hlavinkou plnou trápení, zbytečných otázek, negativních emocí a dramatických programů a překážek, zcela nešťastné a bezradné, se hned na poprvé pustilo do zásadní terapie s polodrahokamy. Dávno si už nepamatuji výklad, který jsem podala k jejímu vyobrazení a pojetí rodiny a přátel, nad kterým jsme obě dvě společně seděly. Vím jen, že to mladé děvče si v sobě odneslo spoustu informací a poznání, které měly, a také učinily pomalu, ale zcela jistě, zásadní obrat v jejím myšlení, a především v jejím životě. Všechny následné masáže, spojené, jako u mě obvykle s otevřenou komunikací, rozplétaly postupně, bod po bodu, tak, jak přirozeně a aktuálně přicházely, jedno její domnělé trápení za druhým a urovnávaly její život od samého základu. Nejprve v rovině myšlení a v rovině fyzického těla, poté v rovině emocionální a dnes je jisté a zjevné, že i v rovině nejhlubší, v rovině Srdce a Duše samotné. A nepřestala, a vlastně nepřestává na terapie chodit do dnes. Jen k jejím individuálním terapiím přibylo ještě naše společné malování mandal, kterého se zúčastňuje vždy, když se objeví doma, na Moravě.

 

Myslím, že neprozradím příliš, když se zmíním o tom, že naše dnešní „hrdinka“ se dokázala vyvázat z velmi úzkého vztahu s maminkou, že se uvolnila z jakéhosi všeobecného dohlížení nad celou rodinou, že si v sobě postupně srovnala více krát obnovovaný a ukončovaný vztah s předchozím partnerem, ale hlavně, a to je nejdůležitější, začala si uvědomovat, urovnávat a zjemňovat vztah k sobě samé. A můžete si být jistí, že všechny ty postupné změny jsou trvalé a hluboké.

Dnes krásná, šťastná, celému Vesmíru otevřená budoucí maminka, žijící v domečku uprostřed přírody přesně tak, jak si to sama vysnila, respektive vědomě uchystala, má zcela na vědomé úrovni celý svůj krásný, a mám za to i přívětivý proces sebe-uvědomění a sebe-lásky. Každý její krok byl postupně po zásluze odměňován skutečnostmi, které zpětně ji samotnou uklidňovaly v tom, že její cesta je správná. A správná cesta je ta, která Vás dovede do Vašeho Srdce, přátelé.

A ať už jsem u jejího procesu sebe-nalezení mohla stát právě já, anebo by to byl kdokoliv jiný, její odvaha a odhodlání dojít k radostnému životu rozhodně stojí za sdílení a je důkazem toho, že vše na tomto Světě změníte, když máte „rozhodné Srdce“ a nasloucháte sobě i moudrosti druhých. Čistě, bez postranních úmyslů, bez Ega, trpělivě a s vděčností.

Tak, milá krásko, přeji mnoho štěstí a Božího požehnání Vám, Vašemu děťátku, a také všem Vašim blízkým.

Jana Johanka

Věnováno paní M.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*